Kde trénujeme

Kde trénujeme

Vzbura proti strojom

Je hanbou väčšiny komerčných posilňovní, že ich zariaďujú ľudia, ktorí nemajú prehľad o správnom cvičení. Preto sú stále plné strojov, na ktorých väčšinou sedíte.

"In the vast majority of cases, NFR (Non-Functional Resistance Machines) provide an inferior, incomplete and less efficient way of training the musculoskeletal system." YURI VERKHOSHAMSKY/Mel Siff z knihy SUPERTRAINING

Stroje stabilizujú hlavné oblasti tela a limitujú počet zapojených kĺbov, čo znižuje precvičovanie tela v trojdimenziálnom priestore. To má za následok minimalizáciu tréningového efektu hlavných stabilizátorov tela, čím sa uberáte o nesmierne dôležitý tréning balansu, koordinácie a ostatných komponentov propriocepcie.

Stroje stabilizujú hlavné oblasti tela a limitujú počet zapojených kĺbov, čo znižuje precvičovanie tela v trojdimenziálnom priestore. To má za následok minimalizáciu tréningového efektu hlavných stabilizátorov tela, čím sa uberáte o nesmierne dôležitý tréning balansu, koordinácie a ostatných komponentov propriocepcie.

Nie je ani pravdou, že tréning na strojoch je bezpečnejší. Dizajn mnohých núti používateľa vykonávať pohyb v biomechanicky najmenej efektívnej a potenciálne najnebezepečnejšej polohe daného kĺbu. Navyše kvôli menšiemu počtu zapojených kĺbov, úmerne narastá zaťaženie štruktúr hýbajúceho sa segmentu.

Ako príklad si uveďme precvičovanie kvadricepsu drepom verzus predkopávanie v sede. Pri drepe používame tri hlavné kĺby (boky, kolená, členky), zatiaľ čo pri predkopávní iba jeden (kolenný). Takže pri podobnom rozsahu pohybu, použitím stroja na predkopávanie dochádza k zvyšovaniu strihových síl v kolene, čo môže viesť k zraneniu.

Dokonca pre ľudí s bolesťou chrbta je vyššie spomínané sedenie veľmi nevhodný spôsob ako správne trénovať. Práve cvičenie v sede zvyšuje aj zaťaženie platničiek v driekovej časti chrbtice. Ak sa snažíte udržať neutrálny chrbát, zaťaženie narastá o 40%, ak sa zhrbíte (flexia) stres na platničky sa zvýši až o 90% (a to stále bez pridanej váhy)!

Takže ak vás tréner "núti" sedieť na strojoch, vraj v záujme vášho dobra a bezpečnosti, mýli sa. Čo najskôr ho vymeňte.

U nás to nezažijete.

Nepoužívame stroje. Niežeby boli všetky zbytočné (sami sme hrdí vlastníci reverznej hyperextenzie), no z hľadiska efektivity a funkčnosti používanie voľných váh ich predstihuje. U nás nezažijete ani plastové kettlebelly s malým váhovým rozpätím, ktoré nedovoľuje plynulé silové napredovanie. To isté v prípade jednoručiek.

Naše priestory síce rozlohou komerčným fitkám konkurovať nemôžu, no vybavenosťou ich zahanbujú. Záleží nám na tom s čím cvičia naši klienti, a preto sme priestory vybavili exkluzívne.

Silové vybavenie

Vzpieračské a trojbojárske olympijské osi s hladkým chodom, presnými rozmermi, vrúbkovaním, váhou a obrovskými nosnosťami. Máme aj dámske verzie s tenším 25 mm úchopom (Stronggear).

Multifunkčné konštrukcie

Kvalitné a precízne zhotovené rig konštrukcie vyrobené na mieru od značky FITRON s celou škálou doplnkov:

Kondičné vybavenie

Regenerácia / Mobilita

"Bežecká" zóna

1,2 m široká a 13 m dlhá zóna na celoročný nácvik tých najdynamickejších šprintov na krátku vzdialenosť, reaktivitu, zrýchlenia a spomaľovania
rovnako vhodná na cvičenie so sánkami (sled), či farmarskej chôdze, prenášania sand bagov rôznej hmotnosti. Možnosť použiť aj elastické laná (GUN – eX). V zóne sa nachádza platforma určená pre nácvik zdvíhania atlasových kameňov ( atlas stone), jedná sa o strongman disciplínu. 

Špeciálne vybavenie

Metodika vzdelávania

Za nekonvenčné môžeme považovať aj naše spôsoby výučby techník jednotlivých cvičení, pričom často zdôrazňujeme fakt, že neexistuje jednotná technika pre každého (nie každý môže drepovať „ass to grass“, nie každý môže robiť mŕtve ťahy zo zeme a pod.).

Ak sa Vás niekto snaží presvedčiť o opaku, v mene svojho zdravia, zbavte sa ho čo najskôr.

Páči sa vám u nás? Dohodnite si konzultáciu

Aká je naša filozofia v praxi? Zistite osobne.

Prečo trénovať práve s Rady Active?

Kto sme

Sme certifikovaní profíci. Napriek tomu sa neustále vzdelávame a zlepšujeme. Príďte k nám a my sa o vás postaráme.

Filozofia Rady Active

Na prvom mieste je u nás bezpečnosť. Až potom všetko ostatné. Naučíme vás nielen bezpečne trénovať, ale aj bezpečne sa hýbať.

Kde trénujeme

Naše priestory a tréningové vybavenie sú jedinečné. Rovnaké alebo trochu podobné budete len ťažko hľadať. Vybavenie si starostlivo vyberáme.