Prípravka

V programe vás naučíme základy správneho pohybu a tréningu. Vďaka nim ľahšie dosiahnete svoje ciele a budete trénovať bezpečne.

Prípravka

V Prípravke vás nezničíme. Práve naopak naučíme pevné základy

RADY ACTIVE nie je žiadny „open gym“, kde si zacvičíte sami, kedy chcete a ako chcete. Aby sme vás mohli bezpečne viesť v tréningu, potrebujeme najskôr poznať vaše pohybové danosti a limitácie. Ako z hľadiska svalovo-skeletálneho, tak aj neurologického.

K tomu slúži práve úvodná prípravka. Je to náš klenot. Akýsi ochranný štít, ktorý vás bude sprevádzať celou dobou cvičenia či už u nás alebo mimo pôdy RADY ACTIVE.

Po skončení prípravky sa môžete rozhodnúť pre niektorý z našich programov alebo pokračovať v cvičení doma. Ak si Prípravku nemôžete dovoliť, a napriek tomu chcete plnohodnotne trénovať, môžete začať v našom programe Feel Good Tréning. Program je prispôsobený pre ľudí, ktorí nemohli absolvovať Prípravku a chcú cvičiť bezpečne.

Vstupné testy

Základom prípravky sú individuálne testy, v ktorých zistíme a overíme vaše pohybové danosti a limitácie.

Osobný prístup

Celý čas prípravky sa budete učiť rôzne tréningové metódy. Od základných drilov až po pokročilé techniky. Vždy pod dohľadom vášho trénera.

Individuálna doba trvania

Prípravka je prispôsobené pre každého jednotlivca. Jej čas nie je pevne stanovený počtom tréningov a len tréner rozhoduje, kedy ste pripravení prejsť na ďalšiu úroveň.

Bezpečnosť na prvom mieste

V Príprave vás nezničíme, ale naučíme základy pohybu a tréningu. Bezpečnosť je pre nás prvoradá. Po zvládnutí prípravky dokážete bezpečne trénovať ako u nás, tak aj doma.

Čo vás v Prípravke naučíme

Po úvodnom testovaní absolvujete 16 až 20 tréningov, v ktorých vás naučíme čo vieme a potrebujeme, aby ste vedeli pre bezpečný a zmysluplný pohyb, ale aj život.

Dýchanie

Správne dýchanie (DNS) nielen v samotnom tréningu, ale aj mimo neho.

Foam rolling koncept

Uvoľňovanie tela a jeho častí na penových valcoch, loptičkách a podobne.

"Brace" a "superstiffness" koncept

Koncept uznávaného autora a výskumníka Stuarta McGilla.

Koncept lezenia po štyroch

Výhody lezenia po štyroch, správna technika, precvičovanie techniky.

Neutrálna poloha drieku

Dôležitosť udržiavania neutrálnej polohy driekovej časti chrbtice

Rozcvička

Rozcvička podľa upraveného konceptu Training for Warriors.

"Big three"

Tri základné cvičenia na stred tela podľa Stuarta McGilla, označované ako "Big Three".

Pohybové vzory

Základné pohybové vzory a ich progresie a regresie. Hlavná časť Prípravky.

Technika "bojových" cvičení

Správna technika cvičení ako sú údery, kolená a kopy (vrece, lapy, osobný kontakt).

Kondičné trenažéry

Technické zvládnutie práce na rôznych trenažéroch a aparátoch (veslársky, skierg, airbike, rebounder, slider...).

Plyometria

Princípy plyometrickej metódy a ich využitie v tréningu.

Balistická metóda

Princípy balistickej metódy a jej využitie v tréningu.

Hlavnou časťou Prípravky sú pohybové vzory

Najdôležitejšou časťou prípravky je výuka základných pohybových vzorov. Tie sa v následujúcom období, po absolvovaní prípravky, využívajú v samotných tréningoch.

Získané pohybové vzory však hrajú mimoriadne dôležitú úlohu aj v živote mimo telocvične. Vďaka nim budete vedieť správne dvíhať či už bremená alebo živé objekty (deti) zo zeme. A nielen to. Preto je nevyhnutné optimálne zvládnutie ako technickej, tak aj teoretickej časti celej Prípravky. V jej priebehu budete zo základných naučených vecí aj preskúšavaní.

Natália B.
S Rady active som prave oslávila moje prvé výročie. Úžasný a ľudský prístup Rasťa a Nicolasa dokazal spraviť z človeka, ktorý celý život nešportoval, milovníka gymu. Tréneri sú vysokoprofesionálny, berú ohľad na zdravotné obmedzenia a s ľahkosťou posúvajú hranice svojich klientov. V Rady active si nielenže zacvičíte, ale prídete na iné myšlienky. Dokážu z vás spraviť fit ženy či mužov a navyše so super náladou. Cvičenie a terapia v jednom vďaka radosti z pohybu, profesionalite a skvelým trénerom.
Gabika O.
Patrím medzi prvých klientov - s malou tehu prestávočkou, Od začiatku veľmi oceňujem kvalitný, profesionálny a ľudský pristup, veľmi mi vyhovujú skupinové feel good tréningy, kamarátska atmosféra no a pekne, ciste priestory sú čerešničkou na torte.
Mária K.
Do Rady Active ma doviedla vyhrá v ich súťaži a od vtedy rastiem spolu s nimi 💪 Mám nejaké ciele a verím že s nimi sa mi ich podarí čo najskôr dosiahnúť
Dominika P.
Naša svätyňa, naše Radyactive Čaňa. Cvičím v RA od ich vzniku. Za všetko ďakujem Rasťovi a Nicolasovi, ktorí ma motivujú a posúvajú moje hranice, ktoré niekedy ani sama nevidím. Ďakujem, že nám dávate možnosť, podporujete nás a pomáhate.
Zuzka A.
V Radyactive sa Rasťovi a Nicolasovi darí spájať nielen príjemné s užitočným, ale aj skvelých ľudí a vytvárať priateľskú atmosféru. Individuálne zaškolia, vytvoria plán, morálne podporia a najmä odborne vedú každú hodinu. Ďakujem za profesionálny prísrup a trpezlivosť.
Marianka K.
V Radyactive sa Rasťovi a Nicolasovi darí spájať nielen príjemné s užitočným, ale aj skvelých ľudí a vytvárať priateľskú atmosféru. Individuálne zaškolia, vytvoria plán, morálne podporia a najmä odborne vedú každú hodinu. Ďakujem za profesionálny prísrup a trpezlivosť.
Veronika Š.
Navštívila som už nie jednu posilňovňu, ale ani jedna nemala ,,srdce ". Možno sa pýtate čo tým myslím, tak práve to, že naša posilovňa žije. Dievčatá, ktoré tam chodíme a stretávame sa pri cvičení sú ako moja rodina a práve náš tréner Rasťo je srdcom tejto rodinu. Ako som písala, navštívila som už asi 4-5 posilňovní, ale ani v jednej som sa necítila tak ako v našej Rady Active. Už nejdem na tréning s pocitom, čo si mám obliecť, nebudú na mňa pozerať že som obézna? Nevadí, že mam vlasy mastné? 🤣 Tričko staré? Nevyžehlené? Nemám vlasy natočené, nie som nalíčená... Je to úplne o niečom inom a práve tu je potrebný tréner, lebo keby Rasťo nebol takým človekom akým je naším srdcom posilňovne tak by to tak nefungovalo. Je to jeden človek s veľkým Č a to čo sa týka jednania, prístupu, odbornosti, spôsobu motivácie, zostavenia tréningov, postoja k životu, úprimnosti či ochoty pomôcť. Kto zažil ten vie o čom hovorím a kto nezažil tomu len vrelo odporúčam. Môže byť posilňovňa s rozlohou 400m2 , luxusnými sprchami, masážami a neviem čím všetkým, keď tam nie je náš tréner ❤️ ... Nie nepreháňam ... Je to 100% pravda a myslím, že nie jedna osoba mi dá za pravdu. Vďaka Rásťovi sa cítim zdravo, sviežo a fit, viem áno je to moja zásluha, že som sa začala inak stravovať a v prvom rade ja musím chcieť, ale keď nevládzem na tréningu práve tréner je tam a povie: ,, to dáš, poď, makaj, máš cieľ, mysli nato čo chceš dosiahnuť, máš nato " a človek presne tieto slová potrebuje počuť. A vôbec aj dievčatá sa tam tak navzájom ťaháme, vyskúšali sme si aj súťaže vďaka nášmu druhému trénerovi Nicolasovi a myslím, že aj tie nás oslovili lebo nás donútili ísť a bojovať ako tím a držať spolu, keď jedna nevládala druhá jej pomohla a spoločnými silami sme to zvládli a zhodou okolností aj vyhrali. Tréningy sú všetky nastavené úžasné či sa jedná o feel good, či o silový alebo Mutant či Radykan ... Všetky tréningy milujem ❤️ na všetky chodím s radosťou a teším sa, že domov chodím zničená . Takže ďakujem Rady Active Čaňa, ďakujem naším trénerom Rasťovi a Nicolasovi , verím, že spoločnými silami raz dosiahneme aj môj konečný cieľ ❤️ mám vás všetkých veľmi rada a už teraz sa teším na najbližší tréning
Lenka L.
V samých začiatkoch bolo RADY ACTIVE len fitko do ktorého som začala chodiť . Postupom času som zistila, že tam začínam chodiť s úsmevom a teším sa na každý tréning. Osobný a profesionálny prístup Rasťa na pripravke ma každou hodinou privádzal k môjmu cieľu a to aj vďaka jeho usmerneniam, podpore a motivácii. Každým tréningom nielen s Rasťom ale aj s Nicolasom sa posúvame ďalej a spolu rastieme. Prísť cvičiť do RADY ACTIVE bolo to najlepšie rozhodnutie aké som mohla urobiť. Nájdete tam profesionálny prístup osobnćch trénerov Rasťa a Nicolasa, ktorý vám pomôžu či už sa jedná o silovo – kondičný tréning, redukciu hmotnosti, spevnenie tela či nárast svalovej hmoty. Moja premena neskončila a s radosťou sa posúvam s ich pomocou každým dňom ďalej.

Aká je naša filozofia v praxi? Zistite osobne.

Prečo trénovať práve s Rady Active?

Kto sme

Sme certifikovaní profíci. Napriek tomu sa neustále vzdelávame a zlepšujeme. Príďte k nám a my sa o vás postaráme.

Rady Active služby

Ponúkame vám osobné služby. Novinkou je online coaching. V našej ponuke nájdete osobné tréningy, poradenstvo aj vzdelávanie.

Kde trénujeme

Naše priestory a tréningové vybavenie sú jedinečné. Rovnaké alebo trochu podobné budete len ťažko hľadať. Vybavenie si starostlivo vyberáme.