Naša filozofia

Naša filozofia

Dnes už ľudia chápu význam pohybu. Stúpajúce množstvo bežcov je toho príkladom. Dokonca akceptujú potrebnosť strečingu (aj keď je otáznik nad jeho efektívnosťou). Rozumejú dôležitosti osvojenia si správnej životosprávy. Mnohí vyhľadávajú kvalitnejšie potraviny a menej spracované výrobky. Taktiež, je takmer spoločenským súhlasom, že zabezpečenie dostatočného množstva dobrého spánku prospieva. Saunovanie, masáže detto. Málokto je proti.

Na druhej strane či už spomínané aspekty má aj niekto reálne zaradené v režime dňa a či im venuje dostatočnú dôležitosť je otázkou jeho priorít, hodnôt, životného štýlu, času, a/alebo peňazí.

No väčšina súhlasí, že pre naše fyzično a duševno PROSPEŠNÉ SÚ.

Poprípade:

Toť argumenty mnohých … založené na poverách, tradíciách a nevedomosti.

Ale čo silový tréning?

Teraz mám na mysli používanie voľných váh (kettlebellov, jednoručiek, olympijských osí a iných externých váhu obsahujúcich inštrumentov) ako aj použitie rôznych kladiek či strojov? Temná to oblasť. Tu štandardne prevláda názor, že ich využitie je len pre tých, ktorí chcú veľké svaly alebo dvíhať obrovské váhy.

"Few men grow to manhood without at some time during their early life passing through a period where their greatest desire is to be a strong man..." Bob Hoffman

Poslanie Rady Active

Poslaním filozofie Rady Active je na základe dostupných informácií zo sveta vedy, osobnej empírie a z návštev rôznych seminárov, konferencií, kurzov ako aj stretnutí s top ikonami z oblasti športu a rehabilitácie, poukázať na nepresnosť vyššie uvedených argumentov.

Silový tréning má nesmierne využitie. Preto ľudí učíme ako za jeho pomoci:

A mnoho ďalšieho..

Netrénujeme iba s ťažkými váhami

No nie je to iba o „pučení“ ťažkých váh.

V našich priestoroch rovnako využívame:

A ďalšie vybavenie. Zistite o ňom viac.

Povedali o nás

Natália B.
S Rady active som prave oslávila moje prvé výročie. Úžasný a ľudský prístup Rasťa a Nicolasa dokazal spraviť z človeka, ktorý celý život nešportoval, milovníka gymu. Tréneri sú vysokoprofesionálny, berú ohľad na zdravotné obmedzenia a s ľahkosťou posúvajú hranice svojich klientov. V Rady active si nielenže zacvičíte, ale prídete na iné myšlienky. Dokážu z vás spraviť fit ženy či mužov a navyše so super náladou. Cvičenie a terapia v jednom vďaka radosti z pohybu, profesionalite a skvelým trénerom.
Gabika O.
Patrím medzi prvých klientov - s malou tehu prestávočkou, Od začiatku veľmi oceňujem kvalitný, profesionálny a ľudský pristup, veľmi mi vyhovujú skupinové feel good tréningy, kamarátska atmosféra no a pekne, ciste priestory sú čerešničkou na torte.
Mária K.
Do Rady Active ma doviedla vyhrá v ich súťaži a od vtedy rastiem spolu s nimi 💪 Mám nejaké ciele a verím že s nimi sa mi ich podarí čo najskôr dosiahnúť
Dominika P.
Naša svätyňa, naše Radyactive Čaňa. Cvičím v RA od ich vzniku. Za všetko ďakujem Rasťovi a Nicolasovi, ktorí ma motivujú a posúvajú moje hranice, ktoré niekedy ani sama nevidím. Ďakujem, že nám dávate možnosť, podporujete nás a pomáhate.
Zuzka A.
V Radyactive sa Rasťovi a Nicolasovi darí spájať nielen príjemné s užitočným, ale aj skvelých ľudí a vytvárať priateľskú atmosféru. Individuálne zaškolia, vytvoria plán, morálne podporia a najmä odborne vedú každú hodinu. Ďakujem za profesionálny prísrup a trpezlivosť.
Marianka K.
V Radyactive sa Rasťovi a Nicolasovi darí spájať nielen príjemné s užitočným, ale aj skvelých ľudí a vytvárať priateľskú atmosféru. Individuálne zaškolia, vytvoria plán, morálne podporia a najmä odborne vedú každú hodinu. Ďakujem za profesionálny prísrup a trpezlivosť.
Veronika Š.
Navštívila som už nie jednu posilňovňu, ale ani jedna nemala ,,srdce ". Možno sa pýtate čo tým myslím, tak práve to, že naša posilovňa žije. Dievčatá, ktoré tam chodíme a stretávame sa pri cvičení sú ako moja rodina a práve náš tréner Rasťo je srdcom tejto rodinu. Ako som písala, navštívila som už asi 4-5 posilňovní, ale ani v jednej som sa necítila tak ako v našej Rady Active. Už nejdem na tréning s pocitom, čo si mám obliecť, nebudú na mňa pozerať že som obézna? Nevadí, že mam vlasy mastné? 🤣 Tričko staré? Nevyžehlené? Nemám vlasy natočené, nie som nalíčená... Je to úplne o niečom inom a práve tu je potrebný tréner, lebo keby Rasťo nebol takým človekom akým je naším srdcom posilňovne tak by to tak nefungovalo. Je to jeden človek s veľkým Č a to čo sa týka jednania, prístupu, odbornosti, spôsobu motivácie, zostavenia tréningov, postoja k životu, úprimnosti či ochoty pomôcť. Kto zažil ten vie o čom hovorím a kto nezažil tomu len vrelo odporúčam. Môže byť posilňovňa s rozlohou 400m2 , luxusnými sprchami, masážami a neviem čím všetkým, keď tam nie je náš tréner ❤️ ... Nie nepreháňam ... Je to 100% pravda a myslím, že nie jedna osoba mi dá za pravdu. Vďaka Rásťovi sa cítim zdravo, sviežo a fit, viem áno je to moja zásluha, že som sa začala inak stravovať a v prvom rade ja musím chcieť, ale keď nevládzem na tréningu práve tréner je tam a povie: ,, to dáš, poď, makaj, máš cieľ, mysli nato čo chceš dosiahnuť, máš nato " a človek presne tieto slová potrebuje počuť. A vôbec aj dievčatá sa tam tak navzájom ťaháme, vyskúšali sme si aj súťaže vďaka nášmu druhému trénerovi Nicolasovi a myslím, že aj tie nás oslovili lebo nás donútili ísť a bojovať ako tím a držať spolu, keď jedna nevládala druhá jej pomohla a spoločnými silami sme to zvládli a zhodou okolností aj vyhrali. Tréningy sú všetky nastavené úžasné či sa jedná o feel good, či o silový alebo Mutant či Radykan ... Všetky tréningy milujem ❤️ na všetky chodím s radosťou a teším sa, že domov chodím zničená . Takže ďakujem Rady Active Čaňa, ďakujem naším trénerom Rasťovi a Nicolasovi , verím, že spoločnými silami raz dosiahneme aj môj konečný cieľ ❤️ mám vás všetkých veľmi rada a už teraz sa teším na najbližší tréning
Lenka L.
V samých začiatkoch bolo RADY ACTIVE len fitko do ktorého som začala chodiť . Postupom času som zistila, že tam začínam chodiť s úsmevom a teším sa na každý tréning. Osobný a profesionálny prístup Rasťa na pripravke ma každou hodinou privádzal k môjmu cieľu a to aj vďaka jeho usmerneniam, podpore a motivácii. Každým tréningom nielen s Rasťom ale aj s Nicolasom sa posúvame ďalej a spolu rastieme. Prísť cvičiť do RADY ACTIVE bolo to najlepšie rozhodnutie aké som mohla urobiť. Nájdete tam profesionálny prístup osobnćch trénerov Rasťa a Nicolasa, ktorý vám pomôžu či už sa jedná o silovo – kondičný tréning, redukciu hmotnosti, spevnenie tela či nárast svalovej hmoty. Moja premena neskončila a s radosťou sa posúvam s ich pomocou každým dňom ďalej.

Riešenie bolesti

Ľudia potrebujú pochopiť, že bolesť krížov (alebo pohybového aparátu celkovo) je v mnohých prípadoch dôsledkom ich ľahostajnosti, neaktivity a nevhodných denných pohybových návykov/stereotypov (nesprávne sedenie, vstávanie, zdvíhanie a nosenie predmetov atď.). Má teda mechanickú príčinu. Mnohí o tom aj vedia, no nerobia s tým nič –zaslúžia si svoju bolesť.

Nedá sa úplne spoliehať ani na pomoc dnešnej medicíny. Častokrát sa jedná o krátkodobú úľavu.

Dlhodobý efekt zlepšenia máte vo svojich rukách, no treba preň niečo urobiť. Ak patríte do tejto kategórie, ste na správnom mieste. Zaslúžite si úľavu.

Nie som lekár, ani fyzioterapeut, no príčiny bolesti a mechanizmus vzniku zranenia je sféra, ktorá ma mimoriadne zaujíma, a preto sa v nej patrične vzdelávam. Sledujem osobnosti, ktoré majú k danej téme čo povedať a patria medzi elitu (Sharamenová, McGill, Kendall, Zatsiorsky…). Rovnako tréneri svetového mena ako Poliquin, Boyle, Cook a iní si zaslúžia pozornosť z hľadiska aplikácie dostupných poznatkov priamo do tréningového procesu.

Veľmi si vážim aj spoluprácu s bratom  Radom Gergeľom z Davaj Makaj, ktorého považujem v širšom okolí za človeka s veľkým prehľadom, odbornosťou, skúsenosťami  a v neposlednom rade aj nebojácnosťou reagovať správne tam, kde mnoho iných „klopí uší“. 

Prevencia vzniku zranení na prvom mieste

Jednou z priorít či už elitného športovca ako aj štandardného cvičenca by mala byť prevencia vzniku zranenia. Ak ste zranení – nemôžete trénovať. Pre každého atléta je to krok späť v jeho snahe byť lepší (nezabúdajme, že najväčším predpokladom budúceho zranenia, je zranenie predchádzajúce). Mnohí preto aj končia kariéru. No, ak nemôže trénovať štandardný cvičenec, tiež to má svoje negatíva – častokrát upadá aj motivácia kvalitnejšie jesť.Preto v prvom rade dbáme na kvalitu výuky techniky jednotlivých cvičení. Až následne nás zaujímajú ostatné atribúty výkonu. A to je základom filozofie Rady Active.

A ďalšie vybavenie.

Aká je naša filozofia v praxi? Zistite osobne.

Prečo trénovať práve s Rady Active?

Kto sme

Sme certifikovaní profíci. Napriek tomu sa neustále vzdelávame a zlepšujeme. Príďte k nám a my sa o vás postaráme.

Rady Active služby

Ponúkame vám osobné služby. Novinkou je online coaching. V našej ponuke nájdete osobné tréningy, poradenstvo aj vzdelávanie.

Kde trénujeme

Naše priestory a tréningové vybavenie sú jedinečné. Rovnaké alebo trochu podobné budete len ťažko hľadať. Vybavenie si starostlivo vyberáme.