Zažili sme spolu krásne chvíle plné romantiky. Spoločné východy a západy slnka. Boli sme spolu v blate, snehu, daždi. Videli lúky zaliate slnkom, strmé svahy, skaly, jazerá, rieky, plesá. Užívali si spolu ticho uprostred majestátnych hôr. Tešili sa z každej videnej srny, líšky či zajaca. Zažili sme aj chvíle plné napätia, keď strach nám dýchal na krk. Absolvovali vzostupy, ale aj tvrdé pády. Staral som sa o ňu ako som najlepšie vedel.

Až som ju raz predal.
Samozrejme, že reč je o bicykli.

NIE LEN Z RADY ACTIVE JE ČLOVEK ŽIVY

Keď som rozbiehal projekt RADY ACTIVE, takmer všetko moje úsilie smerovalo jedným smerom. Všetok voľný čas. Všetky peniaze. Zrušené poistky, sporenia, investičné hlúposti. Zariadenie posilňovne podľa mojich predstav si žiaľ vyžiadalo aj najkrutejšiu daň – musel som predať bicykel (značne drahý).
„Veď aj tak na to nemám čas“ hovorím si.

No časom prídete na to, že pre správne fungovanie vášho celého ja, čiže fyzickej, mentálnej a spirituálnej stránky, potrebujete ďaleko viac ako iba 100% odhodlanie a chuť makať. Vyhoríte. Odpálite seba samého. Pocíti to vaše okolie, rodina, klienti. Bude to prezrádzať každé jedno podvedomé smutné gesto, pohľad či vráska na čele. To následne výrazne zbrzdí váš želaný posun vpred.

O psychickú pohodu a rovnováhu sa jednoducho treba starať rovnako ako o tu fyzickú (ak nie viac). Niet lepšej pilulky „na hlavu“ ako POHYB (slová top psychiatrov).

Pre mňa bol teda aktívny relax s bajkom v prírode obľúbenou formou ako si dobiť mentálne baterky. Mal som rád tie chvíle. A preto viac ako mesiac dozadu, keď som sadol po dvoch rokoch opäť na bicykel a prešiel sa prírodou, cítil som sa zrazu ináč. Oddýchnutý. Zrelaxovaný. Vysmiatý.
„Chcem opäť bicykel!“

STAVEBNÉ SPORENIE A JEHO KRUTÝ OSUD

To že chcem opäť jazdiť bolo jasné. Len odkiaľ vziať prachy na nový bajk, mi už tak jasné nebolo. Niečo som síce šporil, no plánoval kúpiť do posilky „functional trainer“ (špeciálna kladková veža s ramenami).

Pár týždňov dozadu ako naschvál a provokačne prišla ponuka na jedinečný bajk (Cannondale Jekyll MX ). Peňazí však furt málo. Kde ich vziať?

Čo čert nechcel (alebo chcel?) raz podvečer prídem domov a na stole obálka. Výpis zo stavebného sporenia, ktorý mi chodí raz ročne. Celých 1450 euro (nešporil som dlho).
„Signál z neba“, hovorím si.
„Veža počká. Veď som tu aj ja a nie iba RADY ACTIVE.“

Zašiel do banky, zrušil sporenie a kúpil nový bajk (viem viem v 32 rokoch rušiť sporenie kvôli bajku je nic moc rozhodnutie, no vždy som bol blázon 😀 ).

MORÁL PRÍBEHU

Nech to znie akokoľvek alibisticky, no pre mňa to logiku má. Ak budem šťastnejší a oddýchnutejši JA, pocítia to aj moji klienti. Pocíti to aj RADY ACTIVE. Príde múza, motivácia, búdu články, chuť viac študovať, projekty, možno nové zaujímavé ponuky…
„Žite aj pre seba a svoje šťastie, mentálnu a fyzickú pohodu. Nie len pre svoje ambície a sny .“
Nezabúdajme, že peniaze sme skutočne zarobili až vtedy, keď ich zmysluplne minieme.

 

Radovan „Rady Active“ Gergeľ
http://www.radyactive.sk
http://www.staraskolaslovensko.sk – vzdelávací projekt Rady Active

P.S. Foto zhotovené z dnešného ráno. Fakt niet lepšej pilulky na „hlavu“ ako aktívny pobyt v prírode.
P.S.2 Diky Dano a Janko. To len aby ste vedeli, „že čo“ 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *