V minulej časti som vám popísal príbeh bývalého kolegu Aďa s nepeknou diagnózou, ktorému po rôznych medicínskych pokusoch práve silový tréning zlepšil kvalitu života. Rovnaký scenár zažila aj „boľavá pani“, ktorej tréning pod dohľadom koučov u nás v RA doprial úľavu od každodennej bolesti a hlavne ju naučil ako správne vykonávať bežne používané pohybové vzory.

Nejedná sa o žiadne top výkony, na ktoré sme dané osoby vytrénovali, no kto niekedy „žil“ v bolesti tak dobre vie, že človek si vtedy neželá nič iné, len cítiť sa dobre. Presne v duchu hesla:

Zdravie nie je všetko, no bez zdravia je všetko ničím.“

Ako sme to dokázali? Cez POHYBOVÚ PRÍPRAVKU.

PRÍPRAVA NIELEN NA TRÉNINGY

Ide o produkt, ktorým si prechádza takmer každý, kto ma záujem u nás trénovať. Ide o súbor teoreticko-praktických cvičení, kde klientov učíme všetko, čo vieme a považujeme za najdôležitejšie z oblasti tréningu, pohybu a života celkovo (pre viac info: (https://radyactive.sk/program-pripravka/).

Začína sa vstupnou diagnostikou. Nasleduje teoretické vysvetlenie podstát správneho cvičenia, dýchania, foam rollingu, našej špeciálnej a mimoriadne komplexnej rozcvičky, až klient postupne prechádza jednotlivými pohybovými vzormi. Všetko je prispôsobené jeho stavu, histórií zranení, silovej kapacite a pohybovej inteligencii.

No keďže používame veľmi šikovný systém REGRESIÍ a PROGRESIÍ, cvičiť môže naozaj takmer každý.

RADY ACTIVE COACH WEEKEND

A práve výuka PRÍPRAVKY bola témou uplynulého víkendového pobyte koučov pod jednotnou filozofiou RADY ACTIVE. Zúčastnili sa ho ako všetci interní, tak aj externí koučovia. Je nás už 10. Niekto si iba preopakoval a uistil čo vedel, pre iného to bol ďalší dôležitý krok, aby mohol začať pracovať s klientom so „štandardom“, ktorý chcem držať mimoriadne vysoko.

Teším sa najme stmeleniu tímu a zjednoteniu systému. 3 dni plné výuky, ale aj osobného spoznávania zbehli ako voda a mne zostáva už len dúfať, že aj budúce vzdelávanie sa ponesie v rovnakej atmosfére.

Projekt externých koučov vznikol so zámerom ponúknuť kvalitu garantovanú u nás v RA aj ľudom, ktorí z akéhokoľvek dôvodu (či už lokalizačného, kapacitného, alebo finančného) nemôžu trénovať priamo s nami.

Nezabudnite, že: „cvičiť môže každý“ a pohyb je ten najlepší spôsob, ako zlepšiť kvalitu života.

Radovan „Rady Active“ Gergeľ“
www.radyactive.sk

http://www.staraskolaslovensko.sk – vzdelávací projekt Rady Active

P.S. Veľká vďaka patrí Rekreačnému zariadeniu Zlatá Idka za super pobyt uprostred krásnej prírody (http://www.rzzlataidka.sk/)

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *