Misia splnená. Po včerajšej teoretickej časti, kde nám Mike Robertson detailne predstavil podstaty jeho systému, dnešný deň sa niesol vo vysoko praktickom duchu.

Drep, mŕtvy ťah, jednonožné cvičenia, horizontálny a vertikálny „rowing“ a „reaching“, ďalej rôzne resety, dýchacie drily ako aj cvičenia stredu tela. To všetko bolo jeho primárnou náplňou. Každé cvičenie malo samozrejme svoju logickú regresiu a progresiu.

Po tých kurzoch, ktoré som už stihol absolvovať, mnoho bolo pre mňa známeho. Včera sa dokonca kolega Peťo smial, že mi ide 430 eur (toľko stál kurz), keďže väčšinu vecí som ho už stihol naučiť.

No predsa, osobne si odnášam pár zásadných modifikácií/zmien, ktoré od zajtra implementujem do tréningového procesu klientov v RADY ACTIVE. Jedná sa o drobnú zmenu techniky pri učení drepov (ktorá ale môže mať silný prenos do zaistenia lepšej stabilizácie stredu tela), zlepšenie už používaných dýchacích drillov (lepšie nastavenie tela na následnú záťaž z hľadiska zvýšenej mobility a centrácie) a prehodenie postupnosti v systéme rozcvičky (logickejšia postupnosť z pohľadu fyziológie tela).

 

Morál príbehu

Áno cca. 650 eur, ktoré som dokopy vysolil za tento kurz stálo za to. Aj napriek tomu, že som veľa veci už poznal (či už z kurzov od Martina Rooneyho, Mike Boyla a pod.). Z Poľska si zároveň odnášam ďalšie uistenie, že filozofia, ktorú razím v RADY ACTIVE je správna.

Teší ma, že môžem čerpať od ľudí, ktorí v tejto brandži čosi dokázali. Ich niekoľkoročné skúsenosti, práca s top atlétmi a obrovský prehľad sú pre mňa inšpiráciou. Zároveň si vážim ich pokoru, múdrosť a akúsi viacrozmernú jednoduchosť, ktorú vkladajú do vyučovaných vecí.

P.S. Ďakujem aj Peťovi Podlesnému a Martinovi Snášelovi za skvelú atmosféru. Šila a česť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *